OFFICIAL Candidate List as of 9/24/2021
Municipal Election
11/2/2021
School District RacesLocal Municipal RacesQuestionsSpecial Election


Justice of the Supreme Court (Vote for One)

(1) Maria MCLAUGHLIN DEM  

(2) Kevin BROBSON REP  

Judge of the Superior Court (Vote for One)

(11) Timika LANE DEM  

(12) Megan SULLIVAN REP  

Judge of the Commonwealth Court (Vote for not more than Two)

(21) Lori A. DUMAS DEM  

(22) David Lee SPURGEON DEM  

(23) Stacy Marie WALLACE REP  

(24) Drew CROMPTON REP  

Judge of the Court of Common Pleas (Vote for not more than Two)

(31) Deborah KRULL DEM  

(32) Tinu MOSS DEM  

(33) Michael RUGGIERI REP  

(34) Deborah TRUSCELLO REP  

County Council (Vote for not more than Two) 4 Year Term

(41) Richard WOMACK DEM  

(42) Kevin MADDEN DEM  

(43) Frank AGOVINO REP  

(44) Joseph F. LOMBARDO JR REP  

Sheriff (Vote for One) 4 Year Term

(51) Jerry SANDERS DEM  

(52) Lawrence E. WEIGAND III REP  

County Controller (Vote for One) 4 Year Term

(61) Joanne PHILLIPS DEM  

(62) Sherry SMYTH REP  

Register of Wills (Vote for One) 4 Year Term

(71) Rachel Ezzell BERRY DEM  

(72) David J. BARTHOLF REP  

Magisterial District Judge 32-1-27 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Ashwini UDGAONKAR DEM  

(82) David H. LANG SR REP  

Magisterial District Judge 32-1-30 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Frank REDDING DEM  

(82) George B. DAWSON REP  

Magisterial District Judge 32-1-31 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Philip S. TURNER JR DEM REP  

Magisterial District Judge 32-1-32 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Nichole M. THOMPSON DEM  

(82) Michael CULP REP  

Magisterial District Judge 32-1-33 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Harry J. KARAPALIDES DEM REP  

Magisterial District Judge 32-2-40 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Joseph G. PAPALEO DEM  

(82) Steven A. SANDONE REP  

Magisterial District Judge 32-2-49 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Wendy B. ROBERTS DEM REP  

Magisterial District Judge 32-2-51 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Christopher R. MATTOX DEM REP  

Magisterial District Judge 32-2-53 (Vote for One) 6 Year Term

(81) Elysia J. MANCINI DUERR DEM  

(82) Lisa C. LACIANCA REP  

Magisterial District Judge 32-2-54 (Vote for One) 6 Year Term

(81) James J. MERKINS JR DEM REP  

        back to top
CHESTER UPLAND SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Fred GREEN DEM  

(92) Joan NEAL DEM  

(93) William S. RILEY DEM  

(94) Kenneth WASHINGTON DEM REP  

School Director (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(101) Joy TAYLOR DEM  

        back to top
CHICHESTER SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director Region 1 (Vote for not more than Two) 4 Year Term

(91) Jacquie JONES DEM  

(92) Eros UTHMAN-OLUKOKUN DEM  

(93) David J. BARTHOLF REP  

(94) Amber BENNETT REP  

School Director Region 2 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Krista ZEREGA DEM  

(92) Nancy JOHNSON REP  

School Director Region 3 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Mylisa Rae HIMMONS DEM  

(92) Shawn P. BEDWELL REP  

School Director Region 3 (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(103) William George DRAPER JR LIB  

        back to top
GARNET VALLEY SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Cymon Daniel HOLZSCHUH DEM  

(92) Rosemary FIUMARA DEM REP  

(93) Denise SCHILLER DEM REP  

(94) Robert C. HAYES DEM REP  

(96) Robert C. ANDERSON REP  

(99) David CLEARY NAF  

School Director (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(101) Vinit N. DHRUVA DEM REP  

        back to top
HAVERFORD SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Kristin LARSEN DEM  

(92) Danielle Camaratta VITALE DEM  

(93) Latanya S. H. KING DEM  

(94) Kimberly MCKAY DEM  

(95) Thomas E. THORNTON REP  

(96) Ericka JOHNSON REP  

(97) Helene CONROY-SMITH REP  

(98) Elena WISELEY REP  

        back to top
INTERBORO SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director Region 1 (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(102) John FRALINGER REP  

School Director Region 3 (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

NO CANDIDATE    

School Director Region 4 (Vote for One) 4 Year Term

(91) John EVANS DEM REP  

School Director Region 7 (Vote for One) 4 Year Term

(92) William PHELPS REP  

School Director Region 8 (Vote for One) 4 Year Term

(92) Kelly Ann JOSEPH REP  

School Director Region 9 (Vote for One) 4 Year Term

(92) Danielle E. FAGAN REP  

        back to top
MARPLE NEWTOWN SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Laurie T. LYNCH DEM  

(92) Joanne HOLSTEN DEM  

(93) Sheetal R. SHAH-JANI DEM  

(94) Christopher L. RIVIELLO DEM  

(95) David J. DEZZI REP  

(96) Barbara S. HARVEY REP  

(97) Nicholas V. SIANO REP  

(98) Tony MAALOUF REP  

        back to top
PENN DELCO SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Melissa LAVERY DEM  

(92) Jason COLEMAN DEM  

(93) Anna TRUSKIN DEM  

(94) Jeff TRUSKIN DEM  

(95) Dawn JONES REP  

(96) Katie DENNEY REP  

(97) Catherine HILFERTY REP  

(98) M. Colleen POWELL REP  

        back to top
RADNOR SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Sarah DUNN DEM  

(92) Lydia T. SOLOMON DEM  

(93) Susan STERN DEM  

(94) Andrew BABSON DEM  

(95) David FALCONE REP  

(96) Beth CONNOR REP  

(97) Bob WHITEHEAD REP  

(98) Laura FORAN REP  

        back to top
RIDLEY SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Kayla COCCI DEM  

(92) Michael HAYSE DEM  

(93) Rich SCHIFFER DEM  

(94) Adele S. WARNER DEM REP  

(95) Jack CLEGHORN REP  

(96) Christopher M. BRYAN REP  

(97) Liz FOSS REP  

        back to top
ROSE TREE MEDIA SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Theresa NAPSON-WILLIAMS DEM  

(92) Susan HENDERSON-UTIS DEM  

(93) Robert KELLY DEM  

(94) Ken DINITZ DEM  

(95) Cynthia SABATINI REP  

(96) Jaime HAUGHTON REP  

(97) Geralyn PATERSON REP  

(98) Francis L. LUNKWITZ REP  

        back to top
SOUTHEAST DELCO SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Rebecca PERRY DEM REP  

(92) Sheree MONROE DEM REP  

(93) Cynthia WOODFOLK DEM  

(94) Vernell PETER-KOYI DEM  

        back to top
SPRINGFIELD SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director Region 1 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Domenic BENTIVEGNA DEM REP  

School Director Region 2 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Jennifer H. LOFLAND DEM REP  

School Director Region 3 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Jennifer FLYNN DEM REP  

School Director Region 8 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Bruce E. LORD JR DEM REP  

        back to top
UPPER DARBY SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(91) Debra WILLIAMS DEM  

(92) Rachel MITCHELL DEM  

(93) Edward BROWN DEM  

(94) Neil DESNOYERS DEM  

(95) Francis J. GUGLIELMELI REP  

(96) James PLUMMER REP  

(97) Rosemary V. DAVIS REP  

(98) Oswald OKEBATE REP  

        back to top
WALLINGFORD SWARTHMORE SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director Region 1 (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(101) Nannette WHITSETT DEM  

(102) Amy N. CARUSO REP  

School Director Region 1 (Vote for not more than Two) 4 Year Term

(91) Kelly WACHTMAN DEM  

(92) Kevin HENRY DEM REP  

(93) Amy CARUSO REP  

School Director Region 2 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Rachel HOLBERT DEM  

(92) Robert KELLY REP  

School Director Region 2 (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(101) Mary Jo WITKOWSKI-SMITH DEM  

(102) Mark CARROLL REP  

School Director Region 3 (Vote for One) 4 Year Term

(91) David GRANDE DEM  

School Director Region 3 (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(101) Wendy VOET DEM  

        back to top
WEST CHESTER SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director Region 3 (Vote for not more than Two) 4 Year Term

(91) Laura DETRE DEM  

(92) Carrie R. STARE DEM  

(93) Chris MCCUNE REP  

(94) Stacey WHOMSLEY REP  

        back to top
WILLIAM PENN SCHOOL DISTRICT
Local Municipal RacesQuestionsSpecial Election

School Director Region 2 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Monique Sunday BOYKINS DEM  

School Director Region 4 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Louella RICHARDSON DEM  

School Director Region 6 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Jan S. TONG DEM  

School Director Region 9 (Vote for One) 4 Year Term

(91) Valerie Cook HENRY DEM  

        back to top
ALDAN BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) Jerry BARBER DEM  

(132) Thomas MORSE REP  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(141) Jason HALEY DEM REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Michael W. CECI DEM  

(152) Carmen MANIACI REP  

Borough Council (Vote for not more than Three) 4 Year Term

(171) Kate BLUNT DEM  

(172) Marlene E. SMYTHE DEM  

(173) Scott WALKER DEM  

(174) Mary E REARDON REP  

(175) Joseph A. KOPERNA REP  

(176) Steven M. MAIDEN REP  

Judge of Election Eastern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Nicole M. WOLVERTON DEM  

Judge of Election Western Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Beth M. SALKIND DEM  

(202) Mark A GREENSLADE REP  

Inspector of Election Eastern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Lois B. TRABAND DEM  

(212) John E ROMANELLI REP  

Inspector of Election Western Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Donna M. HENRY DEM  

(212) Ian POST REP  

        back to top
ASTON TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(132) Timothy W. MCREA REP  

Constable (Vote for not more than Two) 6 Year Term

(143) Robert W. DENNEY JR REP  

(144) Bill WHITE REP  

Commissioner 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(172) Joe MCGINN REP  

Commissioner 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(172) Frederick PRENDERGAST REP  

Commissioner 6th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Casey Lee BERARDI DEM  

(172) James STIGALE REP  

Judge of Election 1st Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Kylie BENDITT REP  

Judge of Election 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Diane WENDLING REP  

Judge of Election 3rd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Cathaleen M. JONES SHORTLIDGE REP  

Judge of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Mary V. KESTER REP  

Judge of Election 5th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) David KELSO REP  

Judge of Election 6th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(201) David M. LEWIS DEM  

Judge of Election 7th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Ray CHURCH REP  

Inspector of Election 1st Ward (Vote for One) 4 Year Term

(212) Samuel AMICONE REP  

Inspector of Election 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(212) Trish MCGINN REP  

Inspector of Election 3rd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(212) Barbara HERBUS REP  

Inspector of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(212) Linda J. MILES REP  

Inspector of Election 5th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(211) Marge MCREA DEM  

(212) Helen MORGAN REP  

Inspector of Election 6th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(212) Anne M. SWEENY REP  

Inspector of Election 7th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(211) Margaret R. LARUE DEM  

(212) Kathy LEWIS REP  

        back to top
BETHEL TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Auditor (Vote for One) 6 Year Term

(112) Stephen M. MANCINI REP  

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(132) Edward C. PLASHA REP  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(142) Joseph C. DENOFIO REP  

Supervisor (Vote for not more than Two) 6 Year Term

(171) Eileen SCHECK DEM  

(172) Chuck DENNIE DEM  

(173) Giovanna IACONO REP  

(174) Michael J. DAVEY REP  

Supervisor (Vote for One) MidTerm 4 Year Term

(181) Michael S. D'AGOSTINO DEM REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Tracie CONRAD DEM  

(202) John WHITE III REP  

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Donna VANCE REP  

Judge of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) David LEE REP  

Judge of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Stephanie DEROHANNESSIAN DEM  

(202) Michael A. LAMIA REP  

Judge of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Donald R. CASEY REP  

Judge of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Jen HARTMAN REP  

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Susan Coonin KOGON DEM  

(212) Doug SCHWEIN REP  

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Lisa THOMPSON REP  

Inspector of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Daidra COLELLI REP  

Inspector of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Doreen Z. MAKOS DEM  

(212) Kristina LAMIA REP  

Inspector of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Nancy HEE REP  

Inspector of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Daniel OCONNOR DEM  

(212) Elizabeth KOZAK REP  

        back to top
BROOKHAVEN BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) James H. SMITH JR DEM  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Marino GIANCROCE DEM  

(152) Denise LESLIE REP  

Borough Council (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(171) Janice M. SAWICKI DEM  

(172) Elizabeth HESS DEM  

(173) Daniel D. BURKE DEM  

(174) Chelsea BARRISH DEM  

(175) George J. PAPPAS REP  

(176) Terry HELLER REP  

(177) John P. ELLMORE IV REP  

(178) Michael J. GILROY REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Dawn JONES REP  

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) David A. DUPLICKI REP  

Judge of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Matthew C. STONE REP  

Judge of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Tami COPPLE REP  

Judge of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Lisa RADICO REP  

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

        back to top
CHADDS FORD TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Auditor (Vote for One) 6 Year Term

(112) Vince DEL ROSSI REP  

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(132) Valerie HOXTER REP  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(142) Philip WENRICH REP  

Supervisor (Vote for One) 6 Year Term

(171) Samantha REINER DEM REP  

Judge of Election Northeast Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Linda Jensen HENRY REP  

Judge of Election Southwest Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Susie DUNWODY REP  

Inspector of Election Northeast Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Sheree PETRONE DEM  

(212) Gail FORCE REP  

Inspector of Election Southwest Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Stephanie LADNER DEM  

(212) Dell JOSHI REP  

        back to top
CHESTER CITY
School District RacesQuestionsSpecial Election

City Council (Vote for not more than Two) 4 Year Term

(161) Stefan ROOTS DEM  

(162) Portia L. WEST DEM  

(165) Kearni N. WARREN GRN  

Constable 1st Ward (Vote for One) 6 Year Term

(191) Paul C. DALLARD JR DEM  

Constable 2nd Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 3rd Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 4th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 5th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 6th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 7th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 8th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 9th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 10th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 11th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 1st Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Andrew NELSON DEM  

Judge of Election 1st Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Shirlene LAWS DEM  

Judge of Election 1st Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Clifton J. SMITH DEM  

Judge of Election 1st Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Susan J. DENNIS DEM  

Judge of Election 1st Ward 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 1st Ward 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 1st Ward 7th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 1st Ward 8th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Maria WILSON DEM  

Judge of Election 3rd Ward (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 5th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 5th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 6th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 6th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 7th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 7th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 7th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 7th Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 8th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 8th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Susie KIRKLAND DEM  

Judge of Election 9th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Phyllis Inez HENSON DEM  

Judge of Election 9th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Joan NEAL DEM  

Judge of Election 9th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 10th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 10th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 10th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 11th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 11th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 11th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 11th Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Frank E. MORGAN DEM  

Judge of Election 11th Ward 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 11th Ward 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Carla R. CARDWELL REP  

Inspector of Election 1st Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Livia H. SMITH DEM  

Inspector of Election 1st Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Rikkaya L. DENNIS DEM  

Inspector of Election 1st Ward 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Ward 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Ward 7th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Ward 8th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 3rd Ward (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 5th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 5th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 6th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 6th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 7th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 7th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 7th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Frances GAINES-WHITTINGTON DEM  

Inspector of Election 7th Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 8th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 8th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 9th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Kim LONG DEM  

Inspector of Election 9th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Mia CHEATHAM DEM  

Inspector of Election 9th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 10th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 10th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 10th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 11th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 11th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 11th Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 11th Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Kenneth THOMPSON DEM  

Inspector of Election 11th Ward 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 11th Ward 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

        back to top
CHESTER HEIGHTS BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(132) Maryann FURLONG REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Philip BLOCK DEM  

(152) Ginamarie ELLIS REP  

Borough Council (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(171) Marta DRISCOLL DEM  

(172) Nancy SERVER DEM  

(173) Ron SURKIN DEM  

(174) Jeffrey DURST DEM  

(175) Natalie ANDERSON REP  

(176) Drew BAUM REP  

(177) Bob ADAMS REP  

(178) Robert SACKS REP  

Judge of Election (Vote for One) 4 Year Term

(201) Jeanne L. MONTGOMERY DEM  

(202) Gloriann ELLIS REP  

Inspector of Election (Vote for One) 4 Year Term

(211) Bernard MILLER DEM  

(212) Paul PETROLL REP  

        back to top
CHESTER TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Auditor (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) Roberta HARTMAN DEM  

Township Council (Vote for One) 6 Year Term

(171) Candice THOMPSON DEM  

(172) Gabriel INGRAM REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Christine S. MAY REP  

Judge of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Marlene JACKSON REP  

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

        back to top
CLIFTON HEIGHTS BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) Jane D. TUMOLO DEM REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Mary K. DOUGHERTY DEM  

(152) Mark J CAMPBELL REP  

Constable 1st Ward (Vote for One) 6 Year Term

(192) Frederick CICHOWSKI REP  

Constable 2nd Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable 3rd Ward (Vote for One) 6 Year Term

(192) James J. BORRELLI JR REP  

Constable 4th Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Borough Council 1st Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Marcia GREENBERG-KAGAN DEM  

(172) Harris J. RESNICK REP  

Borough Council 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) John CANNON DEM  

(172) Bruce P. FAGIOLI REP  

Borough Council 3rd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Kurt SCHULTHISE DEM  

(172) Destiny BORRELLI REP  

Borough Council 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Lenise LOCKLEY DEM  

(172) Suzanne BRIDDES REP  

Judge of Election 1st Ward (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Theodore B. ARCHER JR REP  

Judge of Election 3rd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 3rd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Jennifer L. TROUT REP  

Inspector of Election 1st Ward (Vote for One) 4 Year Term

(211) Karen A. NORRIS DEM  

Inspector of Election 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(211) Bruce E. JOHNSON DEM  

Inspector of Election 3rd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Muddillun MUQARIBU DEM  

Inspector of Election 3rd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Lisa BATT DEM  

Inspector of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(211) Carla WINROW DEM  

        back to top
COLLINGDALE BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(141) David Lee ROBINSON DEM  

(142) Mark J. LOFTUS REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Felecia COFFEE DEM  

(152) Donna M. MATTEO REP  

Borough Council (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(171) Stacey CALHOUN DEM  

(172) Stephanie MCBURROWS DEM  

(173) Nancy COTTON DEM  

(174) Ryan HASTINGS DEM REP  

(175) Stephen A. ZANE REP  

(176) Patrick E. JACKSON REP  

(177) Martin R. SHILLER REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Bertram J. RUSSELL REP  

Judge of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Brenda S. KENNEDY REP  

Judge of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Steven D. HATCH REP  

Judge of Election 7th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Erin D. MCGLINCHEY REP  

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) George H. BOOTHBY REP  

Inspector of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Dawn C. LARE REP  

Inspector of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 7th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Tony L. JACKSON REP  

        back to top
COLWYN BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) Brian LOCK DEM  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Maurice J. CLARK SR DEM  

Borough Council (Vote for not more than Three) 4 Year Term

(171) Akilah ROSAL DEM  

(172) Dawn GOLDSMITH DEM  

(173) Oyindamola ODUNJO DEM  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Samuel ZEIGLER DEM  

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

        back to top
CONCORD TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(142) Andrew CAPPELLI REP  

Township Council (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(171) Lori L. DAVENPORT DEM  

(172) Joshua TWERSKY DEM  

(173) Philip C. STOOPS DEM  

(174) Kenneth J. HEMPHILL JR DEM  

(175) Dominic A. PILEGGI REP  

(176) Colleen P. MORRONE REP  

(177) John GILLESPIE REP  

(178) Dana M. RANKIN REP  

Township Council (Vote for not more than Two) MidTerm 2 Year Term

(181) Stephanie CARMICHAEL DEM  

(182) Holly K. TAYLOR DEM  

(183) Larry MUTSCHLER II REP  

(184) Vinita DESHMUKH REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Christopher DONNELLY REP  

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Stephanie ALBERO DEM  

(202) Maureen BURKE REP  

Judge of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Pamela CAMPISANO DEM  

(202) Jeannette MOYER REP  

Judge of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) DeWitte J. SHIPLEY DEM  

(202) Thomas BRADSHAW REP  

Judge of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) John A. SCHOENBERGER DEM  

Judge of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Stephen CRITCHLOW REP  

Judge of Election 7th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Brenda MARTIN REP  

Judge of Election 8th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Shelly CHAUNCEY DEM  

Judge of Election 9th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Linda HOLOBOVICH REP  

Judge of Election 10th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Mary S. CONIGLIO REP  

Judge of Election 11th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Kathy PETRINI DEM  

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Rosemary CROSSIN DEM  

(212) Patricia BLOODGOOD REP  

Inspector of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) John L. BROADRICK DEM  

(212) Judith P. SEAHOLM REP  

Inspector of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Elizabeth M. DAVIS DEM  

(212) Janet BEERS REP  

Inspector of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Randall W. EHMAN DEM  

(212) Michelle KOSCINSKI REP  

Inspector of Election 7th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Gerald ARTERS REP  

Inspector of Election 8th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Debra L. D'ALLURA DEM  

Inspector of Election 9th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 10th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 11th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Jennifer SHORT DEM  

(212) Robert J. BOYDA REP  

        back to top
DARBY BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) Edna STOCKLEY DEM REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Darren BURRELL DEM  

(152) Paula M. BROWN REP  

Constable 1st Ward (Vote for One) 6 Year Term

(191) Letitia M. OCKIMEY DEM  

Constable 2nd Ward (Vote for One) 6 Year Term

(191) Curtis STOCKLEY DEM  

Constable 3rd Ward (Vote for One) 6 Year Term

NO CANDIDATE    

Borough Council 1st Ward (Vote for not more than Two) 4 Year Term

(171) Tracy HOLMES-WILLIAMS DEM  

(172) Barry BELLINGER JR DEM  

Borough Council 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Alfred ROBINSON JR DEM  

Borough Council 3rd Ward (Vote for not more than Two) 4 Year Term

(171) Lucille PRATT DEM  

(172) Omar K. THOMPSON DEM  

Judge of Election 1st Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 1st Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Ethel V. WILLIAMS DEM  

Judge of Election 3rd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Caroline POWELL DEM  

Judge of Election 3rd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 3rd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 3rd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

        back to top
DARBY TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Controller (Vote for One) 4 Year Term

(112) Paul J. STRUS REP  

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) Racquel HOLMAN DEM  

(132) Barry H. MERLINO REP  

Constable (Vote for not more than Two) 6 Year Term

(143) Robert SCOTT REP  

(144) Junius S. LEE REP  

Commissioner 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Tamara TALIAFERRO DEM  

Commissioner 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) John LACEY DEM REP  

Judge of Election 1st Ward (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) Shirley Whitsett JONES REP  

Judge of Election 3rd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Levi A. TUCKER REP  

Judge of Election 3rd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Trisha ACUAZZO-PESLAR REP  

Judge of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(202) George FEESER REP  

Judge of Election 5th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Diane PARROTTI REP  

Judge of Election 5th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(202) Lisa J. ACCARDO REP  

Inspector of Election 1st Ward (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(212) Sheree MONROE REP  

Inspector of Election 3rd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Delores ROBINSON REP  

Inspector of Election 3rd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Susan ZAMBON REP  

Inspector of Election 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(211) Catherine Marie CELLEY DEM  

(212) Stephanie BALSAMA REP  

Inspector of Election 5th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Deborah GOUGLER REP  

Inspector of Election 5th Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Bernadine E. BUTLER REP  

        back to top
EAST LANSDOWNE BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Majovie BLAND DEM  

Borough Council (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(171) Joseph WILLIAMS DEM  

(172) Perry BONNER-FENNAL DEM  

(173) Robert MOULD DEM  

Judge of Election Eastern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election Western Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election Eastern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election Western Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

        back to top
EDDYSTONE BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(132) Daniel J. CORCORAN REP  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(141) David BENNETT DEM REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Rob YANNUZZI DEM  

(152) Bill BOLTON REP  

Borough Council (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(181) Alex SCOTA DEM  

(182) Beth GROSS REP  

Borough Council (Vote for not more than Four) 4 Year Term

(171) Ronald HUGHES DEM  

(172) Justin HARTLINE DEM  

(173) Harry MCALPIN SR DEM  

(174) William G. STEWART JR DEM  

(175) Randy PERRY REP  

(176) Michael G. BANNON JR REP  

(177) Mandy HALL REP  

(178) Rachael M. WALKER REP  

Judge of Election Northern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Diana LAIN DEM  

Judge of Election Southern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Joseph RIVERS DEM  

Inspector of Election Northern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election Southern Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Joy SAMUELS DEM  

        back to top
EDGMONT TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Auditor (Vote for One) 6 Year Term

(112) Tyler WOOD REP  

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(132) Joanne TORRILLO REP  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(142) William BATES REP  

Supervisor (Vote for One) 6 Year Term

(171) Steve BROOK DEM  

(172) Lindsey J. CONAN REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Richard R. WOHLSCHLAEGER DEM  

(202) Linda Dessart MAGER REP  

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Jennifer DIPILLO DEM  

(202) Benjamin BATES REP  

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Kathryn L. WOHLSCHLAEGER DEM  

(212) Martin SULECKI REP  

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Lynn OBERFIELD DEM  

(212) Anne BATES REP  

        back to top
FOLCROFT BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(131) Kathleen S. KELLY DEM  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(142) Kenneth B. LESTER REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(151) Franny DICICCO DEM  

Borough Council (Vote for not more than Three) 4 Year Term

(171) Nicholas WATERS SR DEM  

(172) Lorna FYFFE DEM  

(173) Stephen J. ROPSKI DEM  

(174) Debra I. BRADSHAW REP  

(175) Nicholas Edward ZIZZA REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Susan M. ROPSKI DEM  

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Stephen M. ROPSKI DEM  

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Jenna ROMANSKY DEM  

Inspector of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(212) Carol B. WHITE REP  

Inspector of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Timothy WHITE DEM  

        back to top
GLENOLDEN BOROUGH
School District RacesQuestionsSpecial Election

Tax Collector (Vote for One) 4 Year Term

(132) Donna RUGGIERO REP  

Constable (Vote for One) 6 Year Term

(142) Gerald J. BOSCH REP  

Mayor (Vote for One) 4 Year Term

(152) Clifford ENGEL REP  

Borough Council (Vote for not more than Three) 4 Year Term

(171) Maureen CARRENO DEM  

(172) Santina BRUTUS DEM  

(173) Robert CURRAN DEM  

(174) Matt RUGGIERO REP  

(175) Marianne CALABRESE REP  

(176) Gerard J. MCGETTIGAN REP  

Judge of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Jeanmarie FOX DEM  

Judge of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Michael KEAN DEM  

Judge of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Regina PARAISON DEM  

Inspector of Election 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(211) Kymberly WILLIS DEM  

Inspector of Election 5th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Inspector of Election 6th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

        back to top
HAVERFORD TOWNSHIP
School District RacesQuestionsSpecial Election

Auditor (Vote for One) 4 Year Term

(111) Ross ANDERSON DEM  

(112) Maureen T. WYNNE REP  

Constable (Vote for not more than Two) 6 Year Term

(141) Jack CUNNINGHAM DEM REP  

(143) Douglas W. DEGENHARDT REP  

Commissioner 2nd Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Sheryl L. FORSTE-GRUPP DEM  

(172) Kim RAZZANO REP  

Commissioner 4th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Judy TROMBETTA DEM  

(172) H. Ross PETERSON REP  

Commissioner 5th Ward (Vote for One) MidTerm 2 Year Term

(171) Laura CAVENDER DEM  

(172) Paul ADDIS REP  

Commissioner 6th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Larry HOLMES DEM  

(172) Grant SCHMIDT REP  

Commissioner 8th Ward (Vote for One) 4 Year Term

(171) Gerry HART DEM  

(172) John ALESSANDRONI REP  

Judge of Election 1st Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Bill RASCO JR DEM  

Judge of Election 1st Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Erik J. FROELICH DEM  

Judge of Election 1st Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

NO CANDIDATE    

Judge of Election 1st Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Kathleen Ogilvie GREENE DEM  

Judge of Election 2nd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Abby GODFREY DEM  

Judge of Election 2nd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Christina JONES DEM  

Judge of Election 2nd Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Michele WHIPPLE DEM  

Judge of Election 2nd Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) John MACERA JR DEM  

Judge of Election 3rd Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Christine SEEWAGEN DEM  

Judge of Election 3rd Ward 2nd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Andrea H. WHITE DEM  

Judge of Election 3rd Ward 3rd Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Jonathan SEITZ DEM  

Judge of Election 3rd Ward 4th Precinct (Vote for One) 4 Year Term

(201) Maura E. ROGERS DEM  

Judge of Election 4th Ward 1st Precinct (Vote for One) 4 Year Term